Κώστας Σιταροπουλος ρώτησε πριν 3 έτη

Γειά σας θέλω να πάρω κινητό και το πρόβλημα μου είναι το τι διαφορά έχει και γιατί είναι καλύτερο το 5g με το 4g  και τι αξίζει ( το κινητό που θα πάρω θα το έχω κύριος για gaming )

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλημέρα Κώστα

Το 5G υποστηρίζει μεγαλύτερες ταχύτητες δεδομένων, αν υπάρχει σχετικό δίκτυο στην περιοχή σου. Ακόμα το 5G δίκτυο των παρόχων είναι περιορισμένο, οπότε δεν είναι απαραίτητο χαρακτηριστικό. Μελλοντικά σίγουρα το δίκτυο θα επεκταθεί σημαντικά.