erieta_zaimi ρώτησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το Xiaomi Redmi Note 7 πιάνει σήμα 4G+. Επίσης, η περίπτωση που δεν πιάνει 4G+ σχετίζεται και με δυσκολίες στο σήμα για κλήσεις;
Ευχαριστώ

3 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Καλησπέρα

Στην Ελλάδα το Redmi Note 7 δεν μπορεί υποστηρίξει 4G+ λόγω του δικτύου. Υποστηρίζει μόνο 4G (LTE). Στην πράξη η διαφορά μεταξύ των δύο δεν είναι σημαντική.

Αυτό δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το σήμα για τις τηλεφωνικές κλήσεις.

erieta_zaimi απάντησε πριν 4 έτη

Ποιες μπάντες δηλώνουν ότι ένα κινητό υποστηρίζει 4G+;

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 4 έτη

Οι μπάντες αλλάζουν πολλές φορές από πάροχο σε πάροχο. Δεν κατάφερα να βρω κάπου ποιες είναι οι μπάντες για το 4G+ στην Ελλάδα.