Διονύσης Πλέσσας ρώτησε πριν 5 έτη

Έχω στα χέρια μου το xiaomi mi air 13,3 και αναρωτιέμαι αν μπορώ στην οθόνη του, που είναι full hd, να δω videos σε ανάλυση full hd plus και 4k και αν ναι, η εμπειρία θα είναι σε full hd plus και 4k;

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα Διονύση
Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι τέτοιο, καθώς τα pixel της οθόνης είναι συγκεκριμένα. Το να αναπαράγεις βίντεο με περισσότερα pixel δεν θα σου προσφέρει κάτι. Μάλιστα, μπορεί να χάσεις σε ποιότητα εξαιτίας του downscaling.