Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Διάφορα4K TV μεσοχαμηλη κατηγορια
Nick Diamantis ρώτησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα,

Ποια είναι η άποψη σας για τηλεορασεις σαν τις παρακάτω; Είναι όλες 4K και HDR και περίπου στο ίδιο κόστος. Αξίζει το 4K στη μεσοχαμηλη κατηγορία; Παρατηρώ ότι αν θέλω FHD + HDR η διαφορά στη τιμή δεν είναι μεγάλη.
Αν θεωρείτε ότι κάποια από αυτές ξεχωρίζει παρακαλώ να το αναφέρετε.

Philips-43PUS6503
LG-43UK6300
Toshiba-43T6863DG
Samsung-UE40NU7122

3 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα Νίκο
Συγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά κάπου χάθηκε η ειδοποίηση της ερώτησης σου.
Και οι 4 τηλεοράσεις έχουν όμοια χαρακτηριστικά, οπότε δεν υπάρχει άμεσο μέτρο σύγκρισης.
Όσο αφορά την ποιότητα των χρωμάτων, μπορείς να το ελέγξεις μόνο από κοντά με το μάτι.
Προτείνω να επιλέξεις κάποια από τις τρεις με Direct LED panel. Τα Edge panel κάποιες φορές μπορεί να εμφανίσουν bleeding στις άκρες.

Nick Diamantis απάντησε πριν 5 έτη

Γενικά όμως τι προτεινεις, Full HD ή κάποια απο τις παραπανω 4K τηλεορασεις;

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Σε αυτό το μέγεθος οθόνης αξίζει να επενδύσεις σε μία 4K.