Lykos Comander Hools ρώτησε πριν 6 έτη

Εχω αυτη την καρτα γραφικων https://www.webantics.com/asus-geforce-gtx-1070-expedition-8gb-gddr5x-graphics-card και αυτη την τηλεοραση https://www.otto.de/p/grundig-55-vlx-7000-bp-led-fernseher-139-cm-55-zoll-uhd-4k-smart-tv-inkl-36-monate-garantie-598574419/#variationId=598574420-M36 τα εχω συνδεσει μεταξυ τους με HDMI και δεν μου αναγνωρηζει το 4K μου λεει οτι ο υπολογιστης δεν το υποστηρηζει πως γηνεται αυτο οταν με παλιοτερο PC με την ιδια τηλεοραση το ιδιο καλοδιο και αυτη την καρτα γραφικων https://www.mindfactory.de/product_info.php/1GB-Sapphire-Radeon-HD-5770-Vapor-X-PCIe-2-1-x16--Lite-Retail-_637743.html το αναγνωρηζε κατευθειαν με το που ανοιγα το PC ελεγε η τηλεοραση οτι βρεθηκε συσκευη που ηποστηριζει το 4K και οτι επρεπε να το ενεργοποιησω.

3 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 6 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, ρίξε μία ματιά στις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών αλλά και στις TV για να αλλάξεις εάν χρειάζεται χειροκίνητα την ανάλυση.

Lykos Comander Hools απάντησε πριν 6 έτη

 Καλημερα και ευχαρηστω για την απαντηση το εχω κανει και αυτο με την αναλυση κανενα αποτελεσμα.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το παλιο μηχανημα με την NVIDIA το εβλεπε κατευθειαν απο μονο του το 4Κ και μου ελεγε η τηλεοραση βρεθηκε συσκευη που υποστηρηζει 4Κ και επρεπε να το ανοιξω.Εχω απελπιστει με το θεμα αυτο γιατι με το παλιο μηχανημα των 600 ευρω το 4Κ ηταν μια χαρα και με το καινουργιο των 1.300 ευρω δεν μπορω να εχω την μεγιστη ποιοτητα εικονας.Μηπως φταιει το καλωδιο HDMI που ειναι παλιο ισως δεν το υποστηριζει η καινουργια καρτα μηπως θελει συνδεση με Display Port καποιον ανταπτορα ισως δεν ξερω τη να πω.Αυτο ειναι το καινουργιο μου μηχανημα    https://www.baur.de/p/csl-gaming-pc-core-i7-7700-geforce-gtx-1070-16-gb-ddr4-ssd-speed-t7576-windows-10-home/6325554399-0-10071884732#els=true    ευχαρηστω πολυ για τον χρονο σας.

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 6 έτη

Φίλε μου δοκίμασε και με ένα δεύτερο καλώδιο HDMI, επίσης ρίξε μία ματιά εδώ