Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Διάφορα5.1 Ηχεία αναλογικά PC σε TV
Greg Desipris ρώτησε πριν 7 έτη

Θέλω να συνδέσω τα κλασσικά αναλογικά 5.1 ηχεία pc, με τα 3 καλώδια κτλ

τα Creative Inspire T5400..σε ΤV η οποία δεν έχει την κλασσική είσοδο για ακουστικά παρά μόνο 2 HDMI και 1 Digital Audio Out (Optical)..

Για ταινίες με ενδιαφέρει που θα παίζουν είτε απο το usb της TV,

είτε από android TV box (δεν υποστηρίζει 5.1 κτλ).

Γίνετε με κάποιο φθηνό D.A.C. που θα συνδέεται με την ψηφιακή audio out της tv?

έχετε να προτίνετε κάτι άλλο?

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 7 έτη

Τα μόνα converter που βρίσκω είναι από οπτικό σε RCA.

Ίσως με μερικά καλώδια θηλυκό 3.5mm σε αρσενικό RCA να γίνεται δουλειά.