Stratos Kazazis ρώτησε πριν 9 έτη

Όπως το υποψιαζόμουν, έτσι και το διάβασα, εδώ:
http://www.cpu-world.com/Compare/591/Intel_Core_i7_i7-4790K_vs_Intel_Core_i7_i7-5775C.html

Προφανώς οι νέοι επεξεργαστές θα είναι λιγότερο απαιτητικοί σε ενέργεια άλλα οι
επιδόσεις τους μάλλον θα είναι σχετικά περιορισμένες, (αφου αυτοί είναι κλειδωμένοι)
Κάτι αντίστοιχο μάλλον ισχύει και για τους 5675C σε σχέση με τον 4690K.

Η άποψή σου ;

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Στράτο, μέχρι να κυκλοφορήσει στην αγορά και να δούμε benchmarks, μόνο με τα χαρακτηριστικά δεν μπορείς να βγάλεις κανένα ασφαλές συμπέρασμα.