Όλες οι Ερωτήσεις στο PCstepsΚατηγορία: Διάφορα5G και επιπτωσεις για την υγεια
Tech Mode82 ρώτησε πριν 5 έτη

Γεια σας παιδια!!Ακουω τον τελευταιο καιρο για την αποφαση να εφαρμοστει το δικτυο 5G και στην Ελλαδα(Διαβασα κατι για Καλαματα).Τελικα η συγκεκριμενη ακτινοβολια ανηκει στις επιβλαβεις για την υγεια?Το ξερω,δεν ειστε γιατροι.Απλα ρωταω αν γνωριζετε.Επισης θα ηταν ευκολο να προωθησετε την ερωτηση μου στον Αγγελο και να φτιαξει ενα αρθρο ή βιντεο για το συγκεκριμενο θεμα?Ευχαριστω.

1 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 5 έτη

Καλησπέρα
Ακόμα δεν υπάρχουν συμπεράσματα για παλαιότερες τεχνολογίες ασύρματων δικτύων, πόσο μάλλον για μία τόσο νέα τεχνολογία.
Το 5G δεν έχει δοκιμαστεί ευρέως και δεν έχουν πραγματοποιηθεί έρευνες σε μεγάλους πληθυσμούς υπό αληθινές συνθήκες.
Οποιαδήποτε διαπίστωση πάνω στο θέμα είναι παραπληροφόρηση. Θα πάρει πολλά χρόνια μέχρι να υπάρξει κάποιο σχετικά αξιόπιστο συμπέρασμα.