apostolis salmour ρώτησε πριν 3 έτη

καλησπερα
αγορασα το λαπτοπ acer nitro 5 AN515-55  που ειχατε στον οδηγο αγορας .και ενω στη περιγραφη αναφερει οτι εχει οθονη 144 hz , https://www.acer.com/ac/el/GR/content/model/NH.Q7JET.00C , στις ρυθμισεις οθονης εχει μονο 60 hz .. πως το εξηγητε εσεις αυτο?

5 Απαντήσεις

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Καλησπέρα Αποστόλη

Μήπως μπέρδεψες τους τίτλους με το laptop ακριβώς από κάτω ή πάνω στον οδηγό; Δεν αναφέρουμε κάπου ότι το AN515-55 είναι 144Hz.

apostolis salmour απάντησε πριν 3 έτη

δεν λεω οτι ειναι δικο σας το λαθος,sorry  που δεν το διευκρινησα και απο την αρχη . εσεις δεν αναφερετε καθολου τα hz οθονης στη περιγραφη  στον οδηγο αγορας, αντιθετα στο link που σας εστειλα της acer αναφερεται  εσφαλμενα οτι η οθονη υποστηριζει 144 hz και αυτο με προβληματιζει . και το laptop του λινκ ειναι ακριβως αυτο που πηρα απο το eshop με τον αριθμο εξαρτηματος NH.Q7JET.00C

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

Στον οδηγό έχουμε το AN515-55-78CV. Στον σύνδεσμο που έστειλες βλέπω το AN515-55-72VN, το οποίο είναι διαφορετική έκδοση. Λογικά εκείνη η έκδοση έχει όντως 144Hz οθόνη.

apostolis salmour απάντησε πριν 3 έτη

ξανα ελεγξα το σύνδεσμο που σας έστειλα και κατω κατω στα περιεχόμενα συσκευασιας αναγραφεται ο nitro 5 AN515 55 78CV. παντως διαβασα και αλλα παραπονα πελατων  σε ξενα forum που αγορασαν nitro 5  με "144 hz" και τους ηρθε μηχανημα με 60...

Γιώργος Τράντζας Staff απάντησε πριν 3 έτη

¨Εχεις δίκιο, άλλαξα τη γλώσσα σε αγγλικά και μου έδειξε άλλο μοντέλο. Η μόνη λύση είναι να επικοινωνήσεις με την αντιπροσωπεία ή το κατάστημα αγοράς.