Όλες οι Ερωτήσεις στο PCsteps64 bit λειτουργικα σε 2 GB μνημη.
Βαγγελης Γιαννακοπουλος ρώτησε πριν 10 έτη

Καλησπερα Αγγελε!!Στο λαπτοπ μου εχω win 7 και ubuntu 14.04 64 bit εκδοσεις.Η μνημη RAM ειναι 2 GB,επρεπε να ειχα τις 32 bit εκδοσεις?Τωρα με τις 64 bit θα εχω προβληματα?

5 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 10 έτη

Στο Ubuntu δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά τα Windows 7 x64 θέλουν γύρω στα 400MB περισσότερη RAM από τα 32bit, οπότε έχεις που έχεις λίγη RAM, δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Βαγγελης Γιαννακοπουλος απάντησε πριν 10 έτη

Τι προβληματα προκυπτουν δηλαδη?ασταθειες,κολληματα,αποτομα σβησηματα?Τωρα τελευταια μου εχει σβησει μονο του δυο φορες,λες να ειναι απο αυτο ή απο καμια υπερθερμανση του επεξεργαστη?παντως το λαπτοπ το εχω μονιμα στο γραφειο,ουτε στα ποδια,ουτε σε κρεβατι,ουτε στον καναπε ουτε πουθενα.Ο επεξεργαστης μου ομως υποστηριζει 64 bit αυτο δεν παιζει ρολο?

Βαγγελης Γιαννακοπουλος απάντησε πριν 10 έτη

Παρεπιπτοντως εχεις να μου προτεινεις καποιο προγραμμα να παρακολουθω την θερμοκρασια του επεξεργαστη εκτος απο το CPU-Z?

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 10 έτη

Το να σβήνει μόνος του ο υπολογιστής είναι 90% υπερθέρμανση, δεν έχει να κάνει με τη RAM.

Το πιθανότερο είναι να έχεις κολλήματα, από έλλειψη RAM.

Δεν παίζει κανένα ρόλο που ο επεξεργαστής υποστηρίζει 64bit, από τη στιγμή που δεν έχεις αρκετή RAM.

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 10 έτη

Δες το Real Temp για θερμοκρασίες.