Ιωάννης Χαράλαμπος ρώτησε πριν 7 έτη

Χαιρεται. Εκανα εγκατασταση απο 8.1 OEM σε 10 μεσω του αντιστοιχου οδηγου σας. Η αποριες μου ειναι, απεκτησα νεο κλειδι προιοντος; Μπορω να το χρησιμοποιησω και σε αλλον υπολογιστη; Που μπορω να βρω το νεο κλειδι προιοντος;

4 Απαντήσεις

Deleted User απάντησε πριν 7 έτη

Γειά σου Γιάννη !! Το ίδιο κλειδί έχεις,δεν αλλάζει αυτό.Η αναβάθμιση ισχύει για ΕΝΑΝ υπολογιστή και μόνο.Αν δεν είχες αναβαθμίσει,δεν θα είχες πρόβλημα.Επίσης κι όταν αλλάζεις τη Μητρική από τον υπολογιστή σου μόνο(χωρίς να υπάρχει βλάβη όπως γράφει στον οδηγό που διάβασες),αυτό θεωρείται από τη Microsoft οτι αλλάζεις υπολογιστή.
Γενικά το ίδιο κλειδί δεν γίνεται να το έχεις σε 2 υπολογιστές.Μόνο μεταφορά μπορείς να κάνεις από έναν υπολογιστή σε άλλον.

Ιωάννης Χαράλαμπος απάντησε πριν 7 έτη

Ενα προγραμμα παντως που δινεται για ευρευση του κλειδιου μου δειχνει πως εχω αλλο κλειδι για τα windows 10

Έλενα Σωτήρη Staff απάντησε πριν 7 έτη

Καλησπέρα Ιωάννη.
Απέκτησες μία ψηφιακή άδεια, που είναι "δεμένη" με τον συγκεκριμένο υπολογιστή.
Διάβασε εδώ για την ψηφιακή άδεια και θα σου λυθούν οι όποιες απορίες.

Μην σε ενδιαφέρει το κλειδί σου, δεν θα το χρειαστείς για να ενεργοποιήσεις τα Windows. Θα ενεργοποιούνται αυτόματα στο εν λόγω PC.

Επίσης, πλέον και με αλλαγή μητρικής μπορείς να κρατήσεις την άδεια.

Deleted User απάντησε πριν 7 έτη

Με το ProduKey το είδες ? Αυτό που σου δείχνει είναι από τα προεπιλεγμένα κλειδιά της microsoft.(Το εξηγεί στο άρθρο).Δείχνει αυτό,και το κλειδί στο BIOS.Είναι διαφορετικά κλειδιά.
Δες κι εδώ
https://www.pcsteps.gr/1363-find-serial-keys