kd598 ρώτησε πριν 6 έτη

Χαιρεται!Σκοπευω να χτισω ενα pc με i5 8400 geforce gtx 1060 6gb και επειδη θελω να παιζω παιχνιδια οπως cs go dota pubg fortnite και γενικοτερα να παιζω και καποια πιο απαιτητικα παιχνιδια αμα τυχει,να βαλω 8 η 16 gb ram;Βλεπω οτι το pubg σε μερικους εχει stuttering και κολληματα με 8gb ram και ειδικα με updates και διαφορα φορτωνεται πιο πολυ το παιχνιδι και δεν ειναι και το πιο optimized.Σκεφτομαι να βαλω 16gb για να ειμαι και καλυμμενος και στο μελλον.Μερικες φορες οταν ειμαι στο chrome και σερφαρω ανοιγω και 10 tabs οχι οτι τα 8gb ram δεν τα βγαζουν αλλα κυριως για να μην μου χαλαει την αποδοση η μνημη σε διαφορες περιπτωσεις.Πειτε μου λιγο την γνωμη σας.
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

1 Απαντήσεις

Γιώργος Λάνδρου Staff απάντησε πριν 6 έτη

Καλησπέρα φίλε μου, νομίζω ότι ο παρακάτω οδηγός θα δώσει απάντηση στην ερώτηση σου:
https://www.pcsteps.gr/92683-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%B7-ram-%CF%87%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%85/