Hlias Dimopoulos ρώτησε πριν 9 έτη

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι..
έχω αυτές τις ραμ http://www.e-shop.gr/ram-gskill-f3-14900cl8d-8gbxm-8gb-2x4gb-ddr3-pc3-14900-1866mhz-ripjawsx-dual-channel-kit-p-PER.556259 στον Η/Υ μου
και σκέφτομαι να βάλω άλλες δύο ίδιες
δηλαδή να έχω 4x4 ram 2 dual channel kit τι διάφορα θα έχει στον Η/Υ;

3 Απαντήσεις

Maxmike Camper απάντησε πριν 9 έτη

δεν ειναι φιλε μου τα gb αλλα και η ταχυτητα ποιες θελεις να βαλεις?

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 9 έτη

Ηλία, αν χρησιμοποιείς βαριά προγράμματα όπως Photoshop/AutoCAD ή έχεις υπερβολικά πολλά προγράμματα να τρέχουν ταυτόχρονα και πολλά tabs στον επεξεργαστή, τότε μόνο θα δεις διαφορά ανάμεσα στα 8 και τα 16GB.

Επίσης η επιπλέον RAM είναι χρήσιμη αν ασχολείσαι με εικονικές μηχανές.

Σε απλή χρήση, όμως, χωρίς ιδιαίτερες ακρότητες, δεν θα δεις καμία σπουδαία διαφορά.

Hlias Dimopoulos απάντησε πριν 9 έτη

Ευχαριστώ πολύ..τελικά την πήρα την ραμ επειδή λιώνω στα games και ασχολούμαι πολύ με το pc γενικά θέλω να είναι τούμπανο :)