haris man ρώτησε πριν 7 έτη

Γειά σας, εχω αλλαξει μητρικη και εβαλα μια καινουργια η οποια για ρευμα στο gpu εχει 8pin η παλια ειχε 4pin, το τροφοδοτικο μου εχει αποσπομενα καλωδια αυτα που ειχα απο παλια για τον επεξεργαστη εχει 2 4pin διπλα διπλα και οταν εβαλα την μητρικη εβαλα αυτα τα 2 εκει και δουλευει μια χαρα.Μεσα στο κουτι του τροφοδοτικου εχει αλλο ενα καλωδιο που εχει απευθειας 8 pin, μηπως πρεπει να βαλω αυτο μην μου δημιουργησει κανενα θεμα? η επειδη δουλευει μια χαρα ετσι ειναι δεν πρεπει να ανησυχω? ευχαριστω

1 Απαντήσεις

Έλενα Σωτήρη Staff απάντησε πριν 7 έτη

Καλησπέρα.

Για την GPU λίγο δύσκολο να είχε η μητρική 8pin θύρα. Μάλλον για τον CPU εννοείς.

Δε χρειάζεται να βάλεις κάτι επιπλέον, εφόσον κούμπωσε είναι οκ.

Το έξτρα που βρήκες στο κουτί είναι για GPU, το οποίο κουμπώνει πάνω στην κάρτα και όχι στη μητρική.