Stauros Peroulis ρώτησε πριν 8 έτη

καλησπερα και απο μενα!επειδη θελω να φτιαξω ενα pc gaming και εγω ειδα τις προτασεις που εχει παραπανω αλλα εγω διαθετω 900 για κουτι οποτε ψαχνω κατι αναμεσα απο τις 2 προτασεις σας των 750 και 1100..μηπως σου ειναι ευκολο να μου προτινεις κατι αντιστοιχο στο ποσο που θελω?να προτινεις εναν επεξεργαστη καλυτερο στην προταση των 750 η μια καλυτερη καρτα γραφικων?τι αξιζει να ανεβασω ?

1 Απαντήσεις

Άγγελος Κυρίτσης Staff απάντησε πριν 8 έτη

Καλησπέρα Σταύρο,

Η αλήθεια είναι πως ο i3 στη σύνθεση των 750 ευρώ δεν σηκώνει μεγαλύτερη κάρτα γραφικών, οπότε θα πρέπει να επιλέξεις άλλα μοντέλα και στις δύο περιπτώσεις.

Βάλε έναν i5 4460 και μια R9 380 και θα είσαι μια χαρά.